הבעיה הופכת לגדולה יותר כאשר מתבוננים על כך שלא מעט מקרי פיטורים בישראל אינם נעשים על פי החוק, כשלא פעם המשמעות היא אובדן כספים בשיעור משמעותי.

תביעת פיטורים מהעבודה הופכת לנפוצה מאד, כאשר חשוב מאד להגיש אותה באמצעות עו"ד דיני עבודה המתמחה בהגשה של תביעות עובדים.

הסוגיות הבעייתיות של מקרה פיטורים

במספר לא מבוטל של מקרים, יש צורך להגיש תביעת פיטורים לאחר שהתגלו, לטענת העובד, כשלים בהליך. זה מתחיל עם פיטורים שמעצם המהות שלהם נחשבים לאסורים, על פי חוק.

הדוגמא המובהקת לכך היא פיטורי עובדת במהלך ההיריון שלה, עקב ההיריון, עילה מוצדקת תמיד להגשה של תביעות עובדים.

משתנה משמעותי אחר שחייב להיכנס לתוך המשוואה הוא פיצויי הפיטורין.

כאשר העובד אינו מקבל פיצויים כלל למרות שלפי החוק היבש מגיעים לו פיצויים, או כשסכום הפיצויים נמוך מאשר זה שצריך להיות מחושב, ניתן להגיש תביעות עובדים.

חשיבותו של שימוע

מקרה נוסף בו יכולה וצריכה להיות מוגשת תביעת פיטורים נוגעת לתרחיש בו לא נעשה עבור האדם המפוטר שימוע הולם, במקום העבודה, טרם הפיטורים שלו.

החוק בישראל מגדיר חובת שימוע לעובד, שימוע במסגרתו צריך המעסיק לפרט בפניו מהן בדיוק הסיבות שמביאות לרצון לפטר אותו.

על העובד לשטוח את טענותיו, ומכאן שהשימוע לא צריך להיות הליך טכני בלבד, ולבטח לא להתבצע "כלאחר יד" כאשר החלטת הפיטורין כבר התקבלה.

אז מה עושים?

הגשה של תביעת פיטורים מעבודה אינה פשוטה.

החוק בישראל נחשב למסועף, כאשר יחד עם זאת כל מקרה מחושב לגופו על פי המאפיינים הספציפיים שלו: כאשר המדובר הוא על חובת שימוע לעובד, למשל, יש לראות בדיוק מה התרחש, כיצד ומתי.

היות והמעסיקים כשלעצמם לא מוותרים על ייצוג משפטי כמעט לעולם, גם מהעבר השני של המשוואה חשוב שיהיה ייצוג משפטי הולם.

פנייה לצוות המקצועי של משרד עורכי דין ונוטריון אסתי עוקב מוכיחה עצמה כצעד חכם, פעם אחר פעם, וזאת עקב הניסיון הרב של אנשי המשרד והבקיאות המלאה שלהם בתחום.