פיטור אשה בהריון

לכל השאלות הללו ישנן תשובות ברמת החוק, אך כמובן שכל מקרה נשקל לגופו ויש צורך להעמיק ולהבין מה גרם לפיטורי אישה בהריון כזו או אחרת. על פי החוק היבש לא ניתן כאמור לפטר אישה בהריון או לפגוע בזכויותיה אולם קרו מקרים בהם לא פסק בית המשפט נחרצות לטובת אותה אישה הריונית, לכן חשוב מאוד לקבל את הייעוץ הנכון והמתאים מעורך דין שמכיר את חוק פיצויי פיטורים הן במקרים של ייצוג אישה בהריון או במקרים ההפוכים בהם יש צורך לעזור למעביד אשר נתבע על ידי אישה שפוטרה עקב או בזמן היותה בהריון.

התמודדות עם פיטורין של אשה בהריון

לא פעם נוצר קונפליקט בין אישה בהריון שזהו כמובן דבר טבעי לחלוטין לבין רצונו של המעביד בהמשך תפוקה בעבודה. הצורך והרצון של הנשים להוליד ילדים בשלב כזה או אחר בחייהן לצד הצורך שלהן להתפרנס בכבוד אינו צריך להתנגש ולסתור אחד את השני ,ועל כן חוקקו החוקים אשר מגנים בצורה יוצאת מן הכלל על נשים בהריון.

מנגד בעלי עסקים או בעלי ארגונים כאלה או אחרים אשר רואים לנגד עיניהם את העניין העסקי כלכלי והשיקולים שלהם לא תמיד עולים בקנה אחד עם הצורך של האישה ההריונית להיעדר מהעבודה מידי פעם או לצאת לאותה חופשת לידה אשר מגיעה לה מתוקף החוק.

קונפליקט זה בין הצדדים גורם לא פעם לעוגמת נפש עקב פיטורים בהריון, על מנת להתמודד עם פיטורים בהריון חשוב מאוד כי את אותה העובדת אשר נפגעו זכויותיה והובילו בסופו של דבר לאותם פיטורים בהריון חשוב מאוד כי היא תיוצג על ידי עורך דין פיצויי פיטורים שמתמחה לסוגיות של פיטורים בהריון בפרט וזכויות עובדים בכלל.

עו"ד אסתי עוקב – מומחית בדיני עבודה

עוסקת שנים רבות בתחום משפט העבודה על כל המשתמע מכך, עורכת הדין אסתי עוקב ייצגה נאמנה עובדות רבות אשר נפגעו זכויותיהן בשל פיטורים בהריון וכתוצאה מעוולות כאלה ואחרות מצד מעבידיהן ומנגד ייצגה עו"ד עוקב מעבידים אשר נתבעו במקרים מסוג זה.