הדבר הראשון שתרצו לבדוק בזמן חיפושיכם אחר עורך הדין המתאים ביותר עבורכם הוא רמת מקצועיותו ומומחיותו של עורך הדין הנבחר בתחום הספציפי שבעבורו דרוש לכם הייעוץ או הייצוג המשפטי, שכן מערכת המשפט בישראל בנויה ממספר רב של ענפים משפטיים כדוגמת: דיני עבודה, משפט פלילי, דיני תעבורה וכד'.

כאשר כל אחד ואחד מן התחומים הללו הוא תחום יחיד ומיוחד בפני עצמו וכל תחום מאגד תחתיו עורכי דין המתמחים בתחום ספציפי זה.

אז איך בוחרים עורך דין דיני עבודה מומלץ - להלן מדריך קצרצר.

מה לבדוק כשמחפשים עורך דין דיני עבודה מומלץ?

על כן הדבר הראשון שתרצו לברר בזמן חיפוש אחר עורך הדין המבוקש הוא תחום ההתמחות של אותו עורך דין והתאמתו לתחום בו אתם זקוקים לייצוג משפטי, למשל אם תזדקקו לייצוג בתחום של דיני עבודה לבכירים, כדאי שתחפשו עורך דין המבין ומתמחה בנושא.

יחד עם זאת חשוב להזכיר כי ישנם עורכי דין המתמחים בו בזמן במספר תחומים ואין עליכם להסיק מזאת על רמת מקצועיותו של עורך הדין לכאן או לכאן (שכן, אם עו"ד זה צבר וותק וניסיון עשיר במספר תחומים יכול הוא לייצגכם נאמנה בדיוק כמו עו"ד המתמחה בתחום אחד בלבד).

דבר שני שתרצו לבדוק בזמן חיפושיכם אחר עו"ד לעבודה המתאים ביותר עבורכם הוא גובה המחירים אותם דורש עורך הדין, שכן עליכם לוודא כי גובה מחירים זה תואם את ציפיותיכם ואת רמת השכר בה אתם יכולים לעמוד מבחינה כלכלית. 

רמות השכר ישתנו בין עורך דין אחד לעמיתו, ולעיתים יתבטאו גם בפערים גדולים של ממש (מקרים אלו קורים בדרך כלל בשל פערים בניסיון, הצלחות בתיקים קודמים, וכמובן דברים כמו פרסום ושם מקצועי שצבר אותו עורך דין).

בחירת עורך דין לדיני עבודה על פי המלצה מחבר

אנשים רבים בוחרים את עורך דינם על פי המלצות חברים או חברות אישית עם אותו עורך דין דיני עבודה מומלץ, דבר שאין פסול בו כלל וכלל. 

זאת בתנאי שיעמוד עורך דין זה בשני התנאים המקדימים שהוזכרו בתחילה והם: התמחותו של עורך הדין בענף המשפט הספציפי שבגינו אתם נזקקים לשירותיו וכמובן רמת המחירים אותם דורש עורך הדין עבור שירותיו והתאמתם לציפיותיכם ולרמת השכר אותו תוכלו להוציא בעבור ייצוגו של אותו עורך דין. 

הדרך האופטימלית לבחירה של עורך דין הינה פגישה אישית עם עורך הדין המדובר ובדיקה באותה הפגישה האם ישנו חיבור ותחושת אמון בינכם לבין עורך הדין שכן זהו דבר חשוב מאוד משום שמרגע שנבחר עורך הדין מטעמכם אתם הולכים לעבור יחד דרך ארוכה וחשוב מאוד שתהיה אינטראקציה טובה ואמון הדדי בין הצדדים כדי להקל על הצלחת התהליך.

יש לציין כי ישנם עורכי דין גדולים ומפורסמים אשר נחשבים למצוינים בתחומם אשר יבקשו שכר אפילו בעבור פגישת היכרות ראשונית שכזו ובעבור זאת וכדי להימנע מבזבוז כספים או זמן לשווא יש להגיע גם לפגישה שכזו עם כל המסמכים הדרושים והקשורים לנושא עליו הגעתם להתייעץ שכן פגישה זו היא פגישה לכל דבר ועורך הדין מחויב גם בפגישה זו לעמוד בכל החוקים וחסיונות המשפטיים ולא יוכל לעשות שימוש בדברים שאמרתם או במסמכים שהצגתם בפניו גם במקרה שבסופו של דבר לא תבחרו בו לייצג אתכם.

עורכי דין לענייני עבודה - מה הוא ייחודם המקצועי ?

ייחודו של עו"ד לענייני עבודה הוא בעובדה שבעבור דיני עבודה ישנם מוסדות נפרדים המיוחדים בעבור תחום משפט זה והם בתי הדין לעבודה, דבר המבדיל בין עורכי הדין המתמחים בתחום משפט זה לבין עמיתיהם המתמחים בתחומי משפט אחרים שכן על עורכי הדין המתמחים בדיני עבודה לעבוד ולהתמקצע בשתי מוסדות שונים ובעלי שיטת עבודה שונה כך שבחירתו של עורך דין מתאים בתחום זה הוא עניין אקוטי שאין להקל בו ראש וזאת על מנת שנוכל להבטיח ייצוג אופטימאלי.

כפי שאפשר להבין מין הפרטים שהובאו לפניכם דיני העבודה בישראל ייחודיים ומורכבים. ובשל כך רק עו"ד לענייני עבודה יוכל לדעת ולהבין איכן מסתתר הפתרון הטוב ביותר לבעיה שהצגתם בפניו מבין כלל החוקים הרבים המשויכים לדיני עבודה וזאת לעיתים קרובות מבלי להגיע לבית המשפט.

לסיכום: ישנם מספר פרמטרים חשובים שעליכם לבדוק בטרם תבחרו עורך דין מומחה לדיני עבודה שייצג אתכם בבית המשפט וקל בחומר כאשר מדובר בדיני עבודה כאשר עורכי הדין המתמחים בתחום הם בעלי מומחיות ספציפית שבה לא מחזיקים כלל עורכי הדין.