נכון להיום חייב המעסיק (על פי חוק) לסכם בכתב את תנאי העסקתו של עובד וזאת בטרם כניסתו של אותו העובד לעבודתו וזאת בדרך ברורה והחלטית שאינה מותירה שום מקום לפרשניות או ספקות, שמא ייווצר מצב של חוסר הבנה בין שני הצדדים דבר שאני מועיל לא למעסיק ולא למועסק.

על כן יוטב למעסיק להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום של דיני עבודה בכירים על מנת לערוך חוזה מסוג זה בצורה הטובה ביותר ובצורה בורה לשתי הצדדים עוד בטרם יעסיק המעביד את העובד ובדרך זו להימנע מפרשניות לא נכונות אשר יגררו עימם נזקים והוצאות כלכליות בעת סיום עבודתו של אותו עובד.

בדברים מסוג זה יבוא לידי ביטוי היתרון היחסי שיש לעורך דין לענייני דיני עבודה שהתמחה בייצוג בכירים ו\או מעסיקים אצל מיטב המומחים בתחום.

מיקרים נוספים בהם ישנו צורך ברור ומובהק בייצוגו של עורך הדין לענייני דיני עבודה (בעל התמחות בייצוג בכירים) הם:

  • עריכת חוזים : עריכת חוזים בין עובדים בכירים לבין מעסיקיהם או לחלופין עריכת חוזים בין מעסיק לעובד כלשהו הם " הלחם והחמאה " של עורכי דין המתמחים בסוג זה של תיקים, בשל הניסיון הרב שעורכי דין אלה צברו במהלך תקופת עבודתם הם מודעים טוב מכולם מהם הנושאים עליהם צריך לתת דגש מיוחד ומהן הפסקאות הספציפיות שעליהם להוסיף בזמן עריכת החוזה שיעזרו ללקוח בהמשך הדרך, ואילו כאשר ידובר בחוזה הנ"ל כמו כן יתרונם של עורכי הדין המתמחים בסוג זה של דיני עבודה יבוא לידי ביטוי גם בבחינה של סוגיות ובעיות שהתעוררו (כבר במקרי עבר) לגבי חוזים והסכמים קיימים, שכן האותיות הקטנות אינן נסתרות מעינם של אלה המתורגלים במסמכים מאין אלו.
  • ייעוץ בכל הקשור לעובדים : לא פעם "צצות" למעסיק בעיות ושאלות משפטיות בכל הנוגע לעובדיו לדוגמא: שאלות לגבי זכויות העובד הכלליות ולגבי זכויותיהם בכל הנוגע לפיטורי עובדים בפרט, שאלות ותהיות בכל הנוגע לתנאי העבודה של העובדים ועוד…
  • ייצוג בתביעות : כאשר יגיעו הצדדים למצב של תביעה (באם יגיעו) כוחו של עורך הדין המתמחה בדיני עבודה מסוג זה יוכל לתת ייצוג מיטבי שכן ניסיונו ובקיאותו בחומר (של אותו עורך דין מייצג) עולה על ניסיונו ובקיאותו בחומר של עורך דין מן המניין! כך שייהנה הלקוח מייעוץ אופטימאלי ומכתבי הגנה מקצועיים ומדויקים יותר שיקלו על זכויותיו וימנעו תקלות בלתי רצויות.
  • ניהול משא ומתן : עורך דין המתמחה בייצוג מעסיקים יוכל לתת שירות שבו הוא ינהל משא ומתן אל מול העובדים בשם המעסיק וזאת על מנת שיוכל לתרום מידיעותיו ומנשיונו העשיר בכדי לפשר בין הצדדים בכל סוגיה שלא תגיע.
  • סיוע למעסיק בכל הקשור להתארגנות עובדים : זוהי זכותם החוקית של עובדים להתאגד אל מול בעלי החברה אך גם למעסיק זכויות בנושא זה ועליו לדאוג שגם זכויות אלה יקוימו וימומשו במקביל לזכויותיהם של העובדים המתארגנים.
    במקרים אלה ישנה חשיבות גדולה מאוד לניסיון ולידע של עורך דין ייצוג חברות המתמחה דווקא בנושאים אלה, שכן כל פעולה שיבצע המעסיק יכולה להוביל להשלכות הרות גורל עבורו ועבור עתידו שכן בתי הדין לעבודה שומרים בקנאות על זכויותיהם של העובדים בכלל ועל אלו של העובדים המתאגדים בפרט (לאחר שבעבר הופרו זכויותיהם של אלה לא פעם).

לסיכום : בכל הנוגע לעורך דין לענייני עבודה ישנה משמעות רבה לסוג התמחותו של עורך דין זה שכן לסוג התמחותו של עורך הדין הנ"ל ישנן השפעות רבות על יחסיהם התקינים של המעסיק ועובדיו הן במהלך העבודה ואין בתום תקופת העבודה, שכן, ניסיונו העשיר והידע הרב שצובר עורך דין לענייני דיני עבודה במהלך התמחותו הם קריטיים עבור לקוחותיו בכדי ליצור סביבת עבודה נטולת מתחים וחיכוכים ביבואו בעקבות אי הבנות בכל הנוגע לחוזים והסכמים בין צד אחד למשנהו וכמו כן חשיבותו הרבה של הניסיון והידע יבואו לידי ביטוי גם במקרים שכבר אין מנוס ויצטרך האחרון לייצגם בבית הדין.