במקרים רבים אנשים חולמים חלומות, מקימים עסק כזה או אחר, ואז ביום בהיר אחד הם מתעוררים אל מציאות מרה ואפורה כאשר עומדים ותלויים כנגדם תיקים רבים בהוצאה לפועל של חובות לנושים כאלה ואחרים.

מה זה בעצם חייב מוגבל באמצעים?

הסכומים אשר החייבים חייבים הולכים וגדלים ככל שהזמן עובר, הריביות צומחות ומנפחות את החובות ואת הלחץ הנפשי לממדים עצומים. לא בהכרח החובות יכולים להיווצר כתוצאה מהתנהלות עסקית כושלת, ישנם מקרים רבים בהם אזרחים תמימים נקלעים לסיטואציות בחיים אשר הופכות אותם לחייבים לנושים רבים.

אין צורך להתייאש, המחוקק קבע כי גם במקרים כאלה של חייבים יש צורך להגן עליהם ולהוביל אותם אל המסלול אשר בעזרתו יוכלו מצד אחד להחזיר את חובם ומצד שני תהיה התחשבות במצבם וביכולת ההחזר שלהם.

אחד המסלולים לכך הוא מסלול של חייב מוגבל באמצעים, מסלול זה שונה ממסלול של איחוד תיקים. חייב מוגבל באמצעים יש לו כמובן יתרונות רבים ומנגד ישנם גם חסרונות שאותם צריך לקחת בחשבון.

הגבלות על חייב מוגבל באמצעים

חייב מוגבל באמצעים אינו יוכל לעזוב את הארץ כל עוד הוא חייב כספים, במקרים בהם לא ניתן יהיה לבחור בהליך של איחוד תיקים, חייב מוגבל באמצעים הוא מסלול אלטרנטיבי. מעבר לצו עיכוב יציאה מהארץ לא יוכל החייב לנהל חשבון בנק ואשראי כמו כל אחד. הוא יוכרז כמוגבל ויופיע ברשימה השחורה של הבנקים.

היתרונות של חייב מוגבל באמצעים הם שסכום הכסף אותו הוא יצטרך להחזיר מידי חודש הוא נמוך יחסית והוא אינו תלוי בגובה החוב שלו אלה ביכולת שלו. מעבר לכך הוא יהיה מוגן מפני הנושים שלא יוכלו לתבוע אותו. אולם במקרים בהם לא יעמוד בהחזר תשלומיו יבוטל ההסדר של חייב מוגבל זה ויהיה חשוף בפני תביעות נוספות.

עורך דין לענייני עבודה

במקרים בהם חייב אדם כזה או אחר ועומד כנגדו תיק או תיקים רבים מוטב ויקבל ייעוץ מתאים. עורכת הדין אסתי עוקב רכשה ניסיון רב שנים בייצוג ועזרה לחייבים ובזכות כך יכלו החייבים לסיים פרק זה בחייהם ולפתוח דף חדש לחיים שלווים יותר נטולי דאגות.