לאורך שנים רבות ואפילו עד עצם היום הזה מתגאים גופים וארגונים כאלה ואחרים בתנאי תעסוקה מעולים לעובדיהם, גופים כמו תעשייה אווירית או חברת חשמל שהם כוח עבודה גדול ומשמעותי הצליחו להשיג עבור עובדיהם את התנאים בזכות אותם הסכמים קיבוציים אשר מעניקים לעובדי ארגונים אלה תנאי עבודה שהם הרבה יותר טובים מהמקובל בשוק העבודה המקומי.

מהם הסכמים קיבוציים?

הסכמים אלה מאפשרים לעובדים תנאים משופרים במגוון רחב מאוד של נושאים, כמו למשל נושא החופשות מקבל שדרוג משמעותי כאשר הוא תחת אותם הסכמים קיבוציים.

הסכמים אלה הינם פועלים לטובת העובד אך הם גם חשובים מאוד למעביד עצמו. הסכמים קיבוציים מאפשרים לשני הצדדים שקט נפשי מתביעות הדדיות או אי שביעות רצון.

הסכמים קיבוציים הם סופו של תהליך משא ומתן בין הצדדים עד שמגיע הרגע המיוחל בו שני הצדדים מגיעים להבנות בכול הקשור לתנאי העבודה המקובלים.

על מנת להגיע לרגע הזה בו נחתם הסכם קיבוצי בין בצדדים יש צורך בעו"ד דיני עבודה מנוסה ואנשי מקצוע מן המעלה העליונה על מנת להביא ולהגיע אל ההסכם הטוב ביותר.

משרד עורכי הדין של אסתי עוקב מתמחה לתחום העבודה על כל רבדיו ובעל ניסיון רב בייצוגם הן של העובדים והן של המעבידים.

איך אבחר את משרד עורכי הדין שיערוך את ההסכם הטוב ביותר עבורי?

חשוב להבין שמעבר ליכולות וליידע המשפטי המקצועי יש במקרים אלה צורך ביכולת ניהול משא ומתן שזהו כמובן מקצוע בפני עצמו.

ניהול משא ומתן למען הסכמים קיבוציים מצריך ניסיון רב, התמדה וכמובן שליטה מוחלטת ברזי החוק במשפט עבודה.

עריכת הסכמים אלה יש צורך כמובן בהבנה והכרה של אותם גופים או ארגונים אשר למענם יערך ההסכם הקיבוצי תוך ניתוח מעמיק והתעמקות בפרטים הקטנים ביותר, תוך הקפדה על הזכויות והחוקים.

משרד אסתי עוקב – מומחים בדיני עבודה

כאמור עורכת הדין אסתי עוקב בעלת ידע נרחב ביותר בתחום העבודה, ניהלה וייצגה עובדים רבים אל מול מעסיקיהם וכמובן גם רכשה ניסיון בתחום ייצוג מעסיקים.

בעלת ניסיון רב בעריכת הסכמים אלה במקצועיות רבה ומתוך אחריות רבה לשביעות רצונם של לקוחותיה.