בשנים האחרונות כל נושא זכויות העובדים עובר מהפכה של ממש, המלחמה על זכויות העובדים קיבלה תאוצה בעיקר בשל העובדה כי נחשפו מקרים רבים בהם העובדים לא מקבלים את מלוא זכויותיהם, אך נשאלת השאלה מה בנוגע לזכויות המעבידים? מי מטפל בנושא של ייצוג מעבידים ועוזר להם אל מול תביעות של עובדים?

עריכת הסכמי עבודה למעסיקים וייצוג בהגנה משפטית למעסיקים שנתבעו ע"י עובדיהם 

ייצוג מעסיקים הוא חשוב מאוד לכל אותם בעלי העסקים והמעסיקים למיניהם אשר נחשפים מידי פעם לתביעות ודרישות מצד העובדים. ישנם מיקרים רבים בהם נאלצים מעסיקים רבים להתמודד עם התאגדויות של עובדים בדרישה לזכויות כאלה או אחרות או במקרים אחרים בהם עובד כזה או אחר ניצב אל מול מעסיקו בדרישות שלעיתים מנוגדות לתקנון ולחוק או מעסיקים שנתבעו ע"י עובדיהם ונדרשים להגיש כתב הגנה לבית הדין לעבודה, או בתחילת הדרך כאשר נשלח למעסיק מכתב התראה לפני תביעה בביה"ד לעבודה - עורך דין לענייני מעסיקים הוא בגד חובה.

ייצוג מעבידים הוא גם הידע והייעוץ המתאים בעריכת הסכמי עבודה נכונים ומנוסחים היטב תוך הקפדה יתרה על זכויותיהם של העובדים וכמובן גם על זכויותיהם של המעבידים. הסכמי עבודה אלה מצריכים הכרה והבנה של סגנון העבודה ותנאי העבודה על מנת לגבש ולנסח את הסכם העבודה הטוב ביותר.

איך אבחר עו"ד ייצוג מעסיקים?

ראשית כל חשוב מאוד להבין כי עורך דין לענייני עבודה המתמחה בתחום זה חשוב מאוד כי תהיה לו יכולת מקצועית גבוהה וכמובן ניסיון רב בתחום. במקרים בהם יש צורך בניסוח הסכמי עבודה חשוב מאוד כי העורך דין אשר ינסח הסכם זה מטעמו של המעביד יידע לנסח הסכם שלא ישאיר מקום לפרצות ואי הבנות. בתי המשפט רואים בחומרה רבה כל פגיעה בזכויות העובדים על כן לעיתים עשוי כל העסק להיכנס לטלטלה לא פשוטה בעקבות תביעה כזו או אחרת.

ייצוג מעבידים ראוי ואיכותי על ידי עורך דין לענייני מעסיקים חשוב גם במקרים בהם יש צורך בייעוץ והכוונה אל מול מקרים בהם מועסקים קבלנים ועובדי קבלנים, ייצוג מעבידים במקרה זה הוא כאמור חשוב והכרחי, החשיבות היא לטפל בנושאים אלה מראש ולקבל את הייעוץ המתאים כבר מתחילת העסקתו של קבלן או עובד קבלן כזה או אחר.

עו"ד אסתי עוקב – מתמחה בייצוג מעבידים

עורכת הדין אסתי עוקב פועלת בתחום משפט העבודה כבר משנת 2002, ייצוג מעבידים הוא אחד מההתמחויות של משרד זה שכאמור פועל במקצועיות רבה ובאחריות.