הגידול במשק והשינויים בשוק העבודה מולידים אתגרים חדשים למעסיקים החל מהתמודדות עם הטכנולוגיות שמשתנות במהירות ועד להעסקת מגוון של עובדים בגילאים שונים ובסוגי משרות שונות. אומנם כל עובד צריך לקבל את מלוא זכויותיו, שמגיעות לו על פי חוק, אך גם למעסיקים יש זכויות מוגנות בחוק, וייצוג מעסיקים בא להגן עליהם בשבילם.

ייצוג מעסיקים - התמחות ייחודית (בפרט בתקופה זו - תקופת הקורונה)

עורך דין לענייני מעסיקים חייב להכיר את כל דיני העבודה וזכויות עובד מעביד על בוריים. ההתמחות בתחום אינה מסתיימת בפקולטה למשפטים, כיוון ששוק העבודה חווה תמורות רבות בהתמדה, ובמיוחד בעשור האחרון.

אם אתם זקוקים לייצוג מעסיקים, כדאי לכם לפנות רק למומחים בתחומם. אתם מוזמנים לקבל מאתנו ייעוץ מקצועי שאין שני לו, על מנת לקבל את הייצוג הטוב והמקצועי ביותר ולהגן על זכויותיכם!

אי שמירה על זכויות העובדים, תיגמר בתביעת העובד בביה"ד לעבודה וכן, בהטלת עיצומים כספיים על המעסיק ובמקרים קיצוניים גם בהגשת כתב אישום נגדו. על מנת שכל בעל חברה או עסק יהיה שקט, עליו להיות מיוצג ע"י עו"ד  דיני עבודה, המתמחה גם בתחום של ייצוג מעסיקים, כזה שיהיה מעודכן בשינוי המהותי שעבר תחום דיני העבודה בעשור האחרון.

הגברת האכיפה בתחום דיני העבודה

הגברת האכיפה בתחום דיני העבודה עבר חקיקה מחודשת {דיני עבודה התשע"ב- 2011} מטרתו של חוק זה, הינה להגביר ולייעל את אכיפת דיני העבודה לכלל המועסקים במשק, אם עובדים מועסקים ישירות ע"י החברה בה הם מועסקים, ואם מדובר בעובדי קבלן. חוק זה למעשה, חושף את כל המעסיקים לאחריות המשפטית אשר חלה עליהם, אם במישור האזרחי ואם במישור הפלילי. חוק זה, טומן בחובו כלים ואמצעי אכיפה כגון:

  • עיצומים כלכליים
  • התראות מנהליות
  • אחריות אישית
  • אחריות פלילית

כשם שמנהל חברה או כל בית עסק אשר מעסיק עובדים, נעזר בשירותיו של רואה חשבון, חובה עליו להיות מיוצג באמצעות עו"ד דיני עבודה העוסק בנושא של ייצוג מעסיקים, כך שלא יהיה חשוף לתביעות מצד עובדיו. בין שאר התחומים שעוסק עוה"ד לדיני עבודה ניתן למצוא שירותים נוספים כגון:: עריכת הסכמי עבודה, ליווי וייעוץ שוטף מול העובדים ועוד.

סיבות נוספות שבגינן כדאי להעסיק עורך דין לענייני מעסיקים

עורך דין לענייני מעסיקים במקום העבודה מאפשר לעובדים להיות רגועים מתוקף הידיעה, שהם מקבלים את כל הזכויות להן הם זכאים, ובמקביל הוא מאפשר למעסיק לפעול בדרכים מושכלות, חכמות וחוקיות מול העובדים. תפקידו לדאוג, שכל הפן הניהולי והתעסוקתי מנוהל בצורה מסודרת ונכונה, שמשרתת את כל הצדדים, ובכך הוא מסייע למנוע סיכונים ולמזער לאפס את הסיכויים לתביעות בעתיד מצידם של העובדים בחברה.

כשעורך דין לענייני מעסיקים נמצא בתמונה מנוטרלים ומנוטרים כל הסיכויים לתביעות מצד העובדים, הודות לעובדה שהוא דואג לכל זכויות העובד, ומשמש פעמים רבות כגורם מפשר. פעמים רבות העובדים פונים אליו לצורך ניהול משא ומתן מול המעסיק או הגעה להסכם או פשרה, וכך הוא משרת את האינטרסים של כולם.

קריטריונים לבחירת עו"ד המתמחה בייצוג מעסיקים, מנהלי חברות ובעלי עסקים

על כל מעסיק ובעל חברה, יש לדעת, כי בעל חברה או מעסיק שמעסיק עורך דין ייצוג חברות או עו"ד לדיני עבודה המתמחה גם בנושא של ייצוג מעסיקים וחברות, גורם לכך שעובדיו יהיו שבעי רצון ותפוקת העבודה תגדל, כאשר העובדים יודעים כי יש מי שדואג להם לזכויותיהם המגיעות להם על פי חוק. יש לבחור משרד עו"ד המתמחה בדיני עבודה מזה שנים ושייצג בהצלחה חברות ומעסיקים רבים בהצלחה.

אחד ממשרדי עוה"ד לדיני עבודה המובילים, הינו משרדה של עו"ד  אסתי עוקב שהיא בעלת תואר ראשון במשפטים {LLB} משנת 2002. במהלך שנות עבודתה כעורכת דין, טיפלה עו"ד עוקב במאות תיקים בתחום דיני העבודה והביטוח הלאומי. משרדה של עו"ד עוקב, עוסק בין היתר בתביעות יחסי עובד-מעביד על כל סוגיהן לרבות פיטורין, שעות נוספות, גמול פנסיה וזכויות סוציאליות. המשרד מייצג מעסיקים בכל ענפי המשק.