בכירים, שמועסקים בחברות, ארגונים ותאגידים, נדרשים בדרך כלל לנהל עובדים, לקבל החלטות בעלות השפעה על החברה הן מבחינה כלכלית והן מבחינת המבנה ודרכי הפעולה, הם נאלצים להתמודד עם לחצים רבים ובדרך כלל תפקידיהם דורשים אחריות רבה מאוד. זו הסיבה שדיני עבודה לבכירים מקבלים התייחסות אחרת מבחינת החוק, ולכן ייצוג בכירים בדיני עבודה דורש התמחות מיוחדת, שיכולה להבטיח להם ייצוג הולם במקרים של פגיעה בזכויותיהם.

ייצוג בכירים בדיני עבודה רק עם המומחים בתחום

בעת פגיעה בזכויותיהם, נאלצים מנהלים בכירים להתמודד מול גופים גדולים עם סוללת עורכי דין משופשפת וחריפה או שהם ניצבים מול כמה חזיתות במקביל, ולכן הם חייבים לפנות לחברה וותיקה ומנוסה, שמתמחה בייצוג בכירים בדיני עבודה.

במשרדנו מייצגים שנים רבות שכירים ובכירים במשק. אנו מייצגים גם מעסיקים, כך שאנו מכירים את כל צדדי המתרס, ויכולים להבטיח ייצוג מקצועי ביותר. אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ בכל נושא, ואנו נעניק לכם את מיטב הידע והכלים כדי סייע לכם בהקדם.

כל עובד בכיר, על מנת שיהיה שקט לפני שחותם על הסכם עבודה, חייב יהיה למצוא עו"ד לדיני עבודה, אשר מתמחה בתחום של ייצוג בכירים בדיני עבודה על מנת למנוע אי נעימויות ואמוציות רבות. הכוונה היא לערב עו"ד לדיני עבודה אשר יעבור על הסכם העבודה, יציין את  הסעיפים שיש לתקן על מנת שהעובד הבכיר יצא נשכר ולא יהיה מקופח בעתיד.

חתימה על חוזי עבודה אינדיבידואליים המצריכים העמקה משפטית נפרדת

בניגוד לעובדים סטנדרטיים, עובדים בכירים, לרוב חתומים על חוזים אינדיבידואליים, אשר מצריכים העמקה משפטית, בנוסף להתמחות עוה"ד לדיני עבודה הסטנדרטיים והמוכרים בתחום זה. בכדי לא ליצור מצב בעייתי של קיפוח תנאיו של העובד הבכיר, מומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד דיני עבודה המתמחה בנושא של ייצוג בכירים בדיני עבודה. עו"ד העוסק בתחום זה, מביא עמו ניסיון עשיר בתחום, כאשר נחל הצלחה בייצוגם של עובדים בכירים בענפים שונים במשק.

ניסוח חוזה העסקה הנחתמת בין העובד הבכיר לבין המעסיק, יחסוך הפתעות לא נעימות וימנע מהתדיינות מיותרת בבתי המשפט. זו עובדה ידועה שעובדים בכירים מנהלים משא ומתן שונה וארוך מאשר עובדים זוטרים ולכן יש להיות עם היד על הדופק בכל הקשור לחוזה עבודה הנערך בין שני הצדדים.

שופטי ביה"ד לעבודה אינם נוטים להגן על העובדים הבכירים - למי פונים?

בשל השכר הגבוה של העובדים הבכירים, ביה"ד לעבודה אינם נוטים להגן עליהם. זו הסיבה שכאשר ישנה מחלוקת או בעיה בתנאי העבודה והזכויות המגיעים לעובדים אלה, יש לפנות אל עו"ד לדיני עבודה הבקיא בנושא ייצוג עובדים בכירים. עו"ד המובילה בתחום ייצוג בכירים ובעלת ניסיון עשיר הינה עו"ד אסתי עוקב אשר עוסקת בדיני עבודה כבר משנת 2002. המשרד עוסק בתחומים שונים בדיני העבודה ואלה הם:

  • ייצוג ובדיקת הסכמי עבודה לעובדים בכירים
  • ייצוג בהליכי שימוע
  • ייצוג עובדים בהליכים משפטיים בביה"ד לעבודה
  • צווי מניעה לפיטורין
  • בדיקת זכויות עובדים בהסכמים קיבוציים וצווי הרחבה
  • ייצוג של פרי לנסרים להכרה ביחסי עובד –מעביד
  • אפליה במקום העבודה פיטורי נשים בהיריון
  • ייצוג מול ביטוח הלאומי

עורכי הדין העובדים במשרדה של עו"ד עוקב הינם מן השורה הראשונה והמשרד זכה בהצלחה בתיקים רבים ומורכבים, הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי.

באילו מקרים עובד בכיר יכול להסתייע בייצוג בכירים בדיני עבודה?

מתוקף תפקידם, בכירים במקומות עבודה ונושאי תפקידי ניהול נתונים להרבה דרישות ולחץ. הם מקבלים לידם כוח ניהולי, תפעולי ואפילו פיננסי, ועליהם לפעול בהתאם לערכי החברה או הארגון בו הם מועסקים. פעמים רבות הם נדרשים לקבל החלטות בעלות השפעה מכרעת על עובדי הארגון ועל הארגון עצמו, לעמוד בזמנים, לעקוב ולפקח אחר התנהלות תקינה של תהליכים ועוד. אין ספק, שזה דורש מהם המון, ולכן סביר שיהיו מחלוקות ואי הסכמות בינם לבין העובדים תחתם, בינם לבין מנהלים בכירים אחרים (בעיקר בעת ניגוד אינטרסים וחילוקי דיעות מקצועיים) ואפילו בינם לבין המעסיקים, שעלולים לדרוש משהו שנוגד את ראייתם מבחינה מקצועית.

המחלוקות הללו עשויות להתרחש על בסיס יומיומי, אך הן גם עלולות להוביל למקומות פחות נעימים ולגרור תביעות. בדרך כלל, מתפקידו של המעסיק לספק למנהליו הבכירים ביטוח שמכסה אותם במקרים שונים, אך לעיתים המנהלים זקוקים לייצוג בכירים בדיני עבודה, שיוכיח שביצעו עבודתם בתום לב מבלי רצון להכשיל או לפגוע במזיד.
 

דיני עבודה לבכירים שונים מדיני עבודה רגילים, ודורשים טיפול מקצועי של עורך דין שמתמחה בתחום.

עם עורכת דין אסתי עוקב, בעלת מוניטין וניסיון רב שנים בתחום דיני עבודה בכירים, גם המעסיק וגם העובד הבכיר יכולים להיות בטוחים שהם בידיים טובות.